Daži "sīkumi", kas jāzina pirms LED gaismekļa iegādes

 1. Gaismas diodi uzsilst un, jo augstāka ir to temperatūra, jo ātrāk tās degradējas (samazinās gaismas atdeve, mainās krāsu temperatūra) un sabojājas.
  Gaismas diožu izmantošana bez siltuma izkliedes ir noziegums!
    Tāpēc mēs piešķiram lielu nozīmi siltuma izkliedēšanai. Visas mūsu gaismekļu konstrukcijas ir aprīkotas ar siltuma izkliedētājiem un sakaršana kontroles punktos nepārsniedz 50-60C. Ja jūsu roka nepanes temperatūru, pieskaroties LED gaismeklim, tad temperatūra tieši uz gaismas diodēm ir vismaz 90C.

  2. LED gaismekļiem (īpaši "noname" un par aizdomīgi zemu cenu) ir nepieņemamas pulsacijas (parasti 100 Hz frekvencē), kas ietekmē jūsu redzi. Viedtālruņa kamera video režīmā un ar izslēgtu pulsācijas samazināšanas funkciju to lieliski "redz". Visi mūsu produkti iztur galīgo kvalitātes kontroli, ieskaitot pulsācijas mērījumus, un mēs garantējam pulsācijas līmeni ar frekvenci 100 Hz ne vairāk kā 2% (parasti ne vairāk kā 1%).

  3. LED gaismekļiem ir dažādas krāsu temperatūras (no 2700K - siltā gaisma līdz 6000K un augstāk - aukstā gaisma). Negodīgi ražotāji vai nu vispār nenorāda krāsu temperatūru, vai arī krāsas temperatūra uz iepakojuma neatbilst realitātei. Mēs esam redzējuši gaismekļus ar izmērīto krāsu temperatūru 16000K, lai gan uz iepakojuma bija norādīts 6000K.

  4. Dažādām apgaismes ierīcēm ir savs krāsu atveidošanas indekss.

 2. Krāsu atveidošanas indekss (tiek apzīmēts kā CRI vai Ra) ir parametrs, kas raksturo pakāpi, kādā objekta dabiskā krāsa atbilst šī objekta redzamajai krāsai, kad to apgaismo gaismas avots.

  CRI (Ra) atsauces gaismas avotā ir vienāds ar 100 (dabisks visu toņu attēlojums). Arī saules gaismas krāsu atveidošanas indekss tiek pieņemts kā 100. Taču gaismeklim šādam indikatoram nav obligāti jābūt. Pietiek ar to, ka Ra ir vismaz 80. Apgaismojot ar LED gaismekļiem ar CRI 82 un 90+, manāmu krāsu atveides atšķirību parasti nav iespējams saskatīt, bet pēc mūsu pieredzes un klientu atsauksmēm gaismekļiem ar CRI 90 + ir "dabiskāka" gaisma, kas ir patīkama acij. Tas jo īpaši attiecas uz priekšmetiem ar sarkanu nokrāsu.
    Mēs piedāvājam divu veidu gaismekļus: ar CRI vismaz 82 un vismaz 90. Kuru izvēlēties - izlemt jums.
    Turklāt cenu atšķirība nav būtiska.